O mně

Miluju cestování a focení a pomáhám lidem vytvořit takové fotky, ze kterých budou nadšení i za pár let. 

Jsem mladá žena, maminka dvou skvělých šikovných kluků, kterou baví hodně věcí. Nejvíce mě ale baví když plánuji dovolenou, hledám fotky různých míst, kam se podíváme, plním si cestovatelské cíleužívám si focení, přírodu a místní kulturu.

Miluji cestování a dnes cestuji po světě plná nadšení, užívám si krásy přírody a rozdílné kultury a národnosti. Ráda s sebou vozím svojí zrcadlovku, díky které si
pak můžu připomínat nejlepší momenty z cest. Ve volných chvílích doma se bavím úpravami fotek a připomínáním zážitků z dovolené.

Pamatuji si na období, kdy to tak ale nebylo.


Už od mala jsem se v něčem pořád vrtala, opravovala, objevovala a manuálně tvořila. Jednou jsme s mamkou jeli na dovolenou do Slovinska a půjčila jsem si od taťky z práce zrcadlovku. Začala jsem se učit ji ovládat, tehdy jsem používala pouze automatický režim a čekala jsem, jaké fotky z toho nakonec vylezou. Focení mě tehdy nadchlo tak, že jsem se tomu začala více věnovat.

Dost často se mi ale stávalo, že fotky byly takové mdlé, bez barev, občas i rozmazané. Mrzelo mě, že se mi nedaří fotit tak pěkné fotky, jako jsem viděla na internetu. Hledala jsem inspiraci na různých stránkách a přála jsem si mít taky tak pěkné fotky, jako ostatní fotografové.

Trávila jsem hodně času nad knížkami a hledala jsem návody, jak na to (tehdy ještě nebyly online kurzy, ze kterých bych se to mohla naučit a kanál youtube byl až později) a tak jsem zkoušela různé nastavení, možnosti, fotila a zkoušela dál, abych měla lepší a lepší fotky.

Studovala jsem střední technickou školu a v rámci jednoho z předmětů jsme měli i úpravu fotek a fotomontáže. Tenkrát jsme se učili v programu Gimp, který byl zdarma a umožňoval náročnější úpravy fotek a práci s vrstvami.

Krásně se mi propojily znalosti focení a následně úpravy fotek tak, že jsem si začala vytvářet svůj vlastní styl.

V průběhu času jsem absolvovala několik různých kurzů focení, které mi daly další znalosti a ukázaly další směry. Nikde jsem ale nenašla ucelený kurz, kde bych se naučila vše, co mě kolem fotografie zajímalo, vždy to byly jen různé části, které jsem si pak sama spojovala v jeden celek.

Na vysoké jsem pak začala více cestovat a poznávat jiné kultury a národnosti. Jeden den jsem našla na internetu letenky na Srí Lanku, tak jsme se tam vydali na měsíc na dovolenou, procestovali jsme spoustu zajímavostí, viděli krásnou přírodu a památky.

Nafotila jsem tam tisíce fotek, ještě teď nám některé z nich zdobí zeď. Díky fotkám a tomu, že jsem o Srí Lance napsala ebook, se ke mně dostala příležitost pracovat v jedné cestovní kanceláři jako specialista na Srí Lanku. Tato příležitost mi umožnila se tam vydat ještě několikrát, ale také objevit další krásné země.

Fotky z cest můžete vidět na mém instagramu Cestujafot.

Dnes učím své klienty, jak si vytvořit takové fotky, ze kterých budou nadšení i za pár let. Ukazuji jim, jak lépe fotit a jak si následně upravit fotky tak, aby byli spokojení a měli chuť ukazovat své fotky rodině a přátelům.

Díky dlouholetým zkušenostem s focením a úpravou fotek vás mohu naučit, jak to jde jednoduše i bez znalostí složitých programů a bez starostí

Nemusíte už tápat, probírat se množstvím informací z různých zdrojů. Dám vám návody, tipy a komplexní program, který vám tuto cestu k lepším fotkám zjednodušší.