Řím za necelých 1200?

Na stránkách www.zaletsi.cz průběžně sleduji akční letenky po celém světě. Někdy se tam najdou moc pěkné kousky a stojí za to letenky hned rezervovat a zaplatit.

Nyní je tam skvělá akce na zpáteční letenky do Říma s odletem z Prahy za 1172 Kč.

Řím je hlavní město Itálie, oblasti Lazio a provincie Roma. Najdete ho asi 27 km od pobřeží Středozemního moře. Řím je největší italské a čtvrté nejlidnatější město v EU. Jeho rozsáhlé historické centrum je součástí Světového dědictví UNESCO.

Je to jedno z nejstarších evropských měst, založené před více jak 2 700 lety. Stalo se centrem křesťanství a dodnes je poutním místem. Původně římský jazyk latina dala základ mnoha evropským jazykům, původně římské písmo se jako latinka stalo nejrozšířenějším písmem na světě.

Na území města leží samostatný stát Vatikán, sídlo papeže, hlavy katolické církve.

Památky

Mezi neznámější pamětihodnosti patří Koloseum, Pantheon, Andělský hrad, bazilika Panny Marie Sněžné, Lateránská bazilika, bazilika svatého Petra a Sixtinská kaple ve Vatikánu, náměstí Piazza Navona, Španělské schody a fontána di Trevi.

Podle statistiky Claudia Rendiny je v Římě 2573 křesťanských kostelů. Více než polovina je mimo provoz a není ani přístupná, pro turisty či poutníky jsou zajímavé tři stovky. Počínaje podzemními katakombami, kam se pohřbívalo a kde se také scházeli první křesťané, přes menší i větší, zejména barokní kostely až po velkolepé středověké, renesanční a barokní baziliky.

rim_koloseum 61 30344_1

 

Zuzana Lebedová

Mladá žena, kterou nesmírně baví cestování, focení a užívání života a volných chvil. Vždy chtěla podnikat a řídit si čas podle svých možností a fantasií. Zajímá se o sport, informační technologie a krásy přírody. Více o mě zjistíte zde >>

Komentáře

  • Srí Lanka za hubičku. Podívejte se na krásu této malé země.

  • 3 online editory pro kouzlení s fotkami aneb upravte si fotky snadno a rychle

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky