Jsem žena, kterou baví hodně věcí. Už od mala jsem se v něčem pořád vrtala, opravovala a manuálně tvořila. Tvořila jsem různé dárky, šperky, náramky a zabývala jsem se focením. Absolvovala jsem různé kurzy a ve volných chvílích pobíhám venku se psem a plánuji si budoucnost.

K focení mě přivedl také taťka jako k jiným oblastem (IT, bowling, podnikání). Jednou jsme s mamkou jeli na dovču do Slovinska a půjčila jsem si foťák od taťky z práce. Nafotila jsem tam krásné záběry a ještě teďka některé fotky visí mamce na lednici. Od té doby fotím velmi často. Dokonce mi v tu dobu někdo řekl, že bych se focením mohla i živit. Přes školu, práci a málo volného času tento nápad na chvíli usnul, ale chytila jsem se ho a proměnila v realitu.

Mamka je doktorka, pracuje v laboratoři ve státním podniku. Taťka má počítačovou firmu zaměřenou na poskytování internetu. V mých 11 letech jsme s taťkou začali hrát bowling. Jednou týdně jsme chodili na trénink už brzy odpoledne. Vždy se mi líbilo, že si taťka vezme volno kdy chce, nebo kdy potřebuje.

Viděla jsem doma oba přístupy, jak mamka v zaměstnaneckém poměru ve velkém státním podniku, tak podnikatelský přístup taťky v malé vlastní firmě.

Vždy se mi víc líbilo podnikání a to, že si člověk může zařídit čas podle sebe. Líbila se mi ta větší svoboda, volnost. Má to i své nevýhody, když se něco porouchalo, pak byl táta v práci dlouho do večera, někdy mu zákazníci volali třeba i o půlnoci, že mají problém, ale pořád mi přijde tato volba svobodnější.

Věděla jsem, že jednou budu také podnikat a řídit si čas tak, jak budu chtít a potřebovat. Za tuto zkušenost a přístup chci našim moc poděkovat.

Čím více do toho pronikám, tím více vidím okolo sebe lidi, kteří neměli takové zázemí a přemýšlí nad svým životem, nad hodnotou vlastního času, peněz, práce, úplně jinak. Tito lidé žiji od výplaty k výplatě, poplatí všechny poplatky, něco málo ušetří a takhle celý život. Samozřejmě existují i výjimky, ale jak už to tak bývá, tak jich není moc.

Už když jsem byla malá, tak jsme s mamkou a sestrou cestovali po Evropě. Jednou ročně jsme jeli k moři, i když ne úplně každý rok a někdy jsme k tomu přidali i poznávací zájezdy po Evropě.

Cestování mě nadchlo a věděla jsem, že až budu dospělá, tak si budu moct dovolit cestu kolem světa. Líbila se mi představa pořídit si loď a plout po moři, letět do dalekých krajů a poznávat svět. Věděla jsem, že to jednou přijde, nevěděla jsem kdy, ale věděla jsem, že ANO.

V tu dobu jsem však byla přesvědčena, že člověk musí být hodně bohatý, aby si to mohl dovolit. Nevěděla jsem, jak to ve světě chodí a kolik co stojí. V tu dobu jsem však netušila, že to zjistím tak brzy.

Od doby, kdy jsme s taťkou začali hrát bowling na úrovni mistrovství ČR, tak jsme zjistili, že probíhají i mistrovství Evropy a světa. Zúčastnila jsem se mistrovství světa kadetů do 21 let, oslavila jsem tam své 20 narozeniny. Konalo se ve Finsku v Helsinkách. Byl to pro mě skvělý výlet a zkušenost, poznala jsem tam hodně nových lidí z celého světa.

Za dva roky na to jsem absolvovala mistrovství Evropy žen v holandském městě Tilburg. Naši mě tam tenkrát doprovázeli autem a mohli jsme tak procestovat další kousek Evropy. Holandsko mě nadchlo, je to tam krásně upravené a lidi jsou vstřícní a milí.

V tu dobu se taťka dostal mezi bowlingové seniory (pouze podle věku, sám si jako senior ještě nepřipadá :-)) a začali jsme jezdit ještě na seniorská mistrovství Evropy.

Mezi všemi akcemi jsem poznala skvělého člověka, mého přítele, který mi otevírá oči v mnoha ohledech a částech života. Díky němu vím, že věci, které si vymyslím se mohou stát skutečností. Byli jsme spolu na dovolených například v Keni, ve Vegas nebo měsíc na Srí Lance. Postupně se mi plní mé dávné sny, které mi dříve připadaly nedosažitelné. DĚKUJI TI :-).

Všechny tyto cesty mi umožnili poznat, jak to chodí jinde ve světě a nyní vím, že člověk nemusí být tím nejbohatším člověkem na zemi, aby toto mohl zažít.

Do toho všeho krásného mám vystudovanou elektroprůmyslovku a vysokou v oboru informačních technologií. Občas mám pocit, že to jsou samé typicky „ženské“ věci :-).

Možná by někdo namítl, že je toho na jednoho člověka moc, ale já jsem taková. Baví mě spoustu věcí a mám spoustu snů, které si postupně realizuji a sny, které si zrealizuji v budoucnosti.

Hodně lidí, se kterými jsem měla možnost pracovat nebo se potkávat mi řeklo, že jsem nabitá pozitivní energií a že se neustále usmívám jako sluníčko.

Máte chuť se naladit na stejnou vlnu a energii? Napište mi a já vám řeknu, v čem je fígl :).

Rozhodla jsem se Vám předat tyto úžasné okamžiky a návod, jak si krásně užívat dovolenou a na tyto okamžiky nikdy nezapomenout. Díky dlouholetým zkušenostem s focením a cestováním vás mohu naučit, jak to jde snadno i za méně peněz.